Jakie halogenowe żarówki Narva polecane są do samochodów osobowych?

Żarówki halogenowe są odmianą tradycyjnych żarówek żarowych, z tą różnicą, że do ich wnętrza obok gazów obojętnych wprowadzany jest również halogen. Dzięki temu żarówki halogenowe są trwalsze i mają większą efektywność świetlną. Takie źródła światła są wciąż podstawą oświetlenia stosowanego w samochodach osobowych, ciężarowych i innych. Halogenowe żarówki Narva do samochodów osobowych nie są jednak produktami jednorodnymi. Wyróżnia się kilka ich klas.

Żarówki standardowe i ulepszone

W celu poprawy właściwości świetlnych, zwiększenia jasności świecenie lub wydłużenia średniej żywotności żarówek halogenowych, wielu producentów oświetlenia samochodowego do swojej oferty obok produktów standardowych wprowadza również ich ulepszone wersje. W związku z tym w sprzedaży znaleźć można zarówno żarówki Narva typu Standard, jak i ulepszone żarówki z różnymi dopiskami informującymi o ich specjalnych właściwościach. Doskonałym przykładem modyfikowanych, halogenowych żarówek Narva są ich wersje z dopiskiem Long Life, Range Power, Heavy Duty i Rayllye. Do najbardziej popularnych wersji tego typu żarówek zalicza się przede wszystkim modele Long Life i różne wersje żarówek serii Range Power.

Halogenowe żarówki Narva Long Life i Range Power

Osoby poszukujące samochodowych żarówek halogenowych do reflektorów głównych, które będą charakteryzowały się zwiększoną trwałością, szczególną uwagę powinny zwrócić na żarówki Narva Long Life. Zgodnie z nazwą są to specjalnie zmodyfikowane źródła światła o żywotności średnio dwa razy większej niż w przypadku żarówek standardowych. To ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu kierowca samochodu może zapomnieć o konieczności częstej wymiany szybko przepalających się żarówek w światłach mijania i drogowych. Natomiast z myślą o osobach poszukujących żarówek o większej skuteczności świetlnej powstały różne serie żarówek Narva Range Power. Aktualnie w ofercie marki dostępne są modele Range Power Blue, White, 50 i 150. To wydajne źródła światła, które lepiej rozświetlają drogę po zmroku i tym samym zwiększają bezpieczeństwo użytkowników wyposażonych w nie pojazdów.

Jeśli samochód osobowy jest wyposażony w tradycyjne reflektory, które są przystosowane do montażu żarówek halogenowych, bez problemu można go wyposażyć w odpowiedni rodzaj żarówek Narva dowolnego typu. Mogą to być żarówki typu Standard, tanie i uniwersalne, Long Life o zwiększonej żywotności, Rang Power o poprawionej skuteczności świetlnej, ewentualnie Heavy Duty o większej odporności na uszkodzenia lub Raylley z podwójnym żarnikiem osiowym.