W jakie ubrania warto inwestować?

Mimo że sklepy wciąż zasypują nas barwnymi propozycjami na każdy sezon, który w branży modowej zmienia się niekiedy co miesiąc, wiele osób zwraca się ku tak zwanej świadomej modzie. Bo nie sztuką jest kupić modny fatałaszek, natomiast sztuką jest ubrać się modnie, wygodnie i wyglądać przy tym stylowo.

Inwestuj w jakość, nie w marki

Rzeczywistość obnaża smutną prawdę fast fashion oraz marek, które uchodzą za luksusowe, a takimi wcale nie są. Wiele firm każe nam płacić za logo, a nie za jakość. W praktyce oznacza to, że sweterek kupiony za kilkaset złotych zużyje się tak szybko, jak ten za 50 zł. Co gorsza, prestiżowe marki nie zawsze szyją ubrania z naturalnych tkanin dobrej jakości. Wręcz przeciwnie, popularną praktyką jest sprzedawanie ubrań z najgorszego poliestru za grube pieniądze.

Niektórzy ludzie nie przejmują się ekologią i szybkim niszczeniem się ubrań, natomiast kwestie wygody zauważa każdy. A tak się składa, że w poliestrze człowiek okrutnie się poci, a stylizacja bardzo często wygląda po prostu niechlujnie i tandetnie, nawet jeśli jest warta dużo pieniędzy.

Kupuj to, co będzie Ci służyć

Współczesne ekspertki od zrównoważonej mody przekonują, że szafa nie musi być zawalona ubraniami, by móc mieć fantastyczne, modne i szykowne stylizacje na każdy dzień. Wystarczy wyobraźnia i kupowanie pasujących do siebie elementów garderoby. Podczas zakupów zwróć uwagę, czy dane ubranie będzie pasować do tego, co masz już w szafie. Dodatkowo oceń, czy jest wygodne i sprawdź, jaki ma skład.

Jeśli chcemy wyglądać dobrze, ubrania powinny pasować do naszej sylwetki. Starannie dobierajmy rozmiary i nie bójmy się korzystać z usług krawieckich. W dobrze uszytych ubraniach będziemy wyglądać drożej i lepiej.

W przypadku takich ubrań, jak dobrze skrojone jeansy, bawełniany uniwersalny T-shirt, marynarka, czy zwiewna letnia sukienka z wiskozy, nie musimy bać się przemijającej mody. Bo dobra jakość będzie modna zawsze! Ubrania mają Ci służyć i do Ciebie pasować. Pamiętaj o tym podczas zakupów, a życie stanie się prostsze!

Dodaj komentarz