Ciekawostki o firmie Adidas

Adidas jest to renomowany producent obuwia sportowego oraz odzieży sportowej.

Produkty cechuje wysoka jakość wykonania, a także niepowtarzalny styl oraz logo. Jednak czy znasz ciekawostki o firmie Adidas, które rzucają zupełnie inne światło na markę?

Adidas – skąd pochodzi nazwa?

Nazwa Adidas przyjęła się od imienia i nazwiska jednego z założycieli Adolfa Dasslera. Dokładnie chodzi o zdrobnienie imienia Adolf – Adi i trzy pierwsze litery nazwiska – Das. Przedsiębiorstwo powstało w Niemczech w 1924 roku i zostało założone przez braci: Adolfa oraz Rudolfa z rodziny Dassler. Chociaż przez długi czas funkcjonowało przekonanie, że nazwa podchodzi od pierwszych liter powiedzenia „All Day I Dream About Sports”.

Co łączy firmę Adidas z firmą Puma?

Ciekawostką jest, że brat Adolfa Dasslera 24 lata po rozpoczęciu funkcjonowania firmy Adidas założył swoją odrębną działalność również produkującą obuwie oraz odzież dla sportowców. Rudolf Dassler nazwał swoją firmę Puma. Firma bardzo szybko ewoluowała stając się konkurencyjną dla firmy Adidas.

Więcej ciekawych informacji o firmach obuwniczych przeczytasz w portalu https://www.twojebuty.pl/.

Adidas – Skąd pochodzi logo firmy?

Logo firmy Adidas sygnują trzy pochylone paski, które zdobią produkowane ubrania sportowe, piłki, obuwie sportowe i różne gadżety. Adolf Dassler nie był twórcą tego symbolu. Odkupił prawo do jego używania w 1951 roku od jednej z marek obuwniczych pochodzącej z Finlandii, co ciekawe za dwie butelki dobrej whisky oraz gotówkę. Kosztowało go to nieco ponad 7000 złotych. Uważał, że to była jedna z lepszych inwestycji w jego życiu. Jak można zauważyć – na pewno trafna, dzięki której marka stała się bardzo rozpoznawalna.