Edukacyjne prezenty na dzień dziecka

Prezenty na dzień dziecka

Książki to idealny pomysł jako prezent na dzień dziecka, ponieważ książki posiadają wiele cech samokształcących, pouczających i moralizatorskich. Dlatego jeśli nadal nie wiesz jaki prezent kupić na dzień dziecka, warto zastanowić się nad książką.

Mądre bajki- Agnieszka Antosiewicz

Nie znajdziemy tu popularnych bohaterów, ale zwykłych ludzi i dzieci. Co najważniejsze, nie będzie przemocy, nieetycznego zachowania i krzyków. Autorka koncentruje się na tym, aby dzieci nauczyły się więcej z jej książek o przyjaźni, sile miłości, tolerancji, akceptacji, zrozumieniu innych, pewności siebie i wartości rodziny. To także okazja do zmierzenia się z trudnymi problemami, takimi jak niesprawiedliwość i krzywda. Każda historia jest napisana prostym, łatwym do zrozumienia językiem, jednocześnie doskonale oddając wartość, która się za nią kryje. “Mądre bajki” to kolorowo ilustrowana książka, która z pewnością zainteresuje każdego malucha. Działają na wyobraźnię, pobudzają i sprawiają, że wszystko nabiera ciekawszej formy. Każde opowiadanie jest dobrym wstępem do rozmowy z dzieckiem i dyskusji po zakończeniu czytania.

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)- Justyna Bednarek

Wszyscy znamy tę sytuację: wyciągamy ubrania z pralki i gubimy kolejną parę skarpetek. Często zastanawiamy się, czy istnieją skarpetkowe potwory lub równoległe światy, w których zagubione ubrania w tajemniczy sposób znikają. W domu Małej Be często giną skarpetki. Hydraulik, którego poprosili o interwencję, znalazł dziurę, a uchodźcy, mając dość życia w koszu pełnym brudu lub pralek, postanowili się uwolnić i odkryć swoje przeznaczenie. Każdemu z nich będzie się działo coś innego: od czystej hollywoodzkiej kariery do osieroconej matki. W opowieści o zaginionych dziesięciu skarpetkach Bednarek bawił się formą literacką: rzucając swojego bohatera w czysto kryminalny spisek, a potem w powieść obyczajową lub z moralnym lub szczęśliwym zakończeniem.