Harvard i nastolatek z Polski, co mogą mieć ze sobą wspólnego? Inspirująca organizacja, która współpracuje z firmami i naukowcami z całego świata może spowodować rewolucję w optyce. Zobacz jak Solvemed wykorzystuje sztuczną inteligencję do poprawy wad wzroku. Być może niedługo nie będą nam potrzebne okulary i soczewki.
Młodzi Polacy mają dużo osiągnięć w technologii. Sukces goni sukces, a sytuacja w Polsce sprzyja nastolatkom do powiększania znajomości ze świata. Solvemed potwierdza regułę, oto dla nastolatka pracują profesorzy z Harvardu.
Specjalizacją Solvemed jest miedzy innymi wykorzystanie silników sztucznej inteligencji AI do biomarkerów oka. Celem całego zespołu jest zrewolucjonizowanie optyki wraz z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Szczególnie mocno zależy im na opiece neurologicznej i opracowywaniu leków, które dzięki takiemu zastosowaniu AI dawałyby lepsze rezultaty, a może przestałyby być potrzebne.
Stąd nawiązanie firmy do współpracy z zagranicznymi firmami i naukowcami z całego świata. Organizacje kliniczne i badawcze pozwalają na eksperymentowanie z najnowocześniejszymi produktami do technologicznego przerabiania i analizy biomarkerów.
Technologia rozwija się i daje nam coraz to nowsze możliwości usprawniania swojego ciała. Nowa firma z Polski może pomóc w problemach optycznych. Współpraca z profesorami z Harvardu to dodatkowy plus dla badań z naszego kraju.