Niebezpieczne aplikacje z wirusami: uważaj na swój telefon!

W ciągu ostatnich kilku lat postęp technologiczny wystrzelił jak z procy. Społeczeństwo szybko przyzwyczaiło się do wygody związanej z łatwym dostępem do sieci i możliwością załatwiania wszystkich spraw za pośrednictwem telefonu lub komputera. Niestety, wraz z rozwojem technologicznym rozwinęli się także hakerzy i złodzieje. W związku z tym musimy podwójnie uważać.

Uwaga na szkodliwe aplikacje

W dobie nieprawdopodobnej mody na przerabianie zdjęć i wrzucanie do sieci zabawnych filmików wszelkie aplikacje upiększające robią prawdziwą furorę. Niestety, wiele pojawiających się w Google Play aplikacji to przykrywka dla niebezpiecznych wirusów, dzięki którym złodzieje dostają się do newralgicznych treści i informacji. Cel jest jeden: zdobycie pieniędzy. Wbrew pozorom droga od dostępu do naszych SMS-ów do naszego konta bankowego jest bardzo krótka. Oczywiście Google bardzo szybko reaguje na tego typu oszustwa, ale nawet najszybsza reakcja nie wyprzedzi żądnych rozrywki użytkowników, masowo pobierających szkodliwe aplikacje na swoje telefony.

Aktualną listę zainfekowanych aplikacji opublikowano na stronie MSN.COM. Sprawdźcie, czy nie macie którejś na swoim telefonie. Jeśli tak, natychmiast ją odinstalujcie i przywróćcie telefonowi ustawienia fabryczne.

Internet to miejsce dla każdego

Zalety internetu są naprawdę duże i dziś trudno sobie wyobrazić codzienne życie bez niego. Nie chodzi już nawet o rozrywkę, a o pracę. Dziś większość firm opiera swoje działanie na sieci. Brak dostępu do internetu byłby katastrofą dla świata. Niestety, internet to miejsce, które gromadzi ludzi o różnych zamiarach. Niektórzy korzystają z internetu w sposób nieszkodliwy, a inni wręcz przeciwnie, szukają okazji do rozwinięcia nieuczciwej działalności. Nasza w tym głowa, by korzystać z sieci w sposób bezpieczny. Sami musimy chronić swoje dane, ponieważ zabezpieczenia nie nadążają za sprytem przestępców. Warto mieć to na uwadze nie tylko przy pobieraniu aplikacji, ale również przy dodawaniu postów na media społecznościowe.