Diety gwiazd, czy warto je stosować?

Wystylizowane zdjęcia gwiazd i celebrytów niejednokrotnie wzbudzają zazdrość wśród tak zwanych zwykłych zjadaczy chleba. Najwięcej emocji wzbudzają drogie ubrania i nienaganna sylwetka, do której dążą niemal wszyscy. W czasach mediów społecznościowych znane osoby chętnie dzielą się radami dotyczącymi szczupłej sylwetki. Pozostaje pytanie, czy te rady są dobre i korzystne dla naszego zdrowia?

Dietetycy wściekli na celebrytów

Dwa posiłki dziennie, dieta składająca się z samych soków, 6-godzinne okienko żywieniowe – wbrew pozorom nie są to diety super modelek, a praktyki rodzimych celebrytów. Nie jest tajemnicą, że gwiazdy są w stanie wiele poświęcić w celu uzyskania figury, której wszyscy będą zazdrościć. Celebryci niezwykle chętnie korzystają więc z głodówek i niedoborów kalorycznych niemieszczących się w granicach rozsądku. Niestety, celebryci mają wierne grono fanów i naśladowców, w tym wśród bardzo młodych osób. Zachęceni pięknymi zdjęciami idolek, sami stosują restrykcyjne diety, które kończą się albo efektem jojo, albo poważnymi zaburzeniami odżywiania. Z tego powodu dietetycy są wściekli na celebrytów za propagowanie złych wzorców w sieci. Nie chodzi tu wcale o wygląd, a otwarte mówienie o zastępowaniu zrównoważonych posiłków suplementami i dietą składającą się z kilkuset kalorii.

Chudnij pod okiem opieką zdrowego rozsądku

Osobowości telewizyjne i internetowe żyją nieco innym trybem niż przeciętny Polak na etacie. Nie potrzebują tyle energii i siły, by pracować kilkanaście godzin fizycznie lub umysłowo. Nie oznacza to, że nie wykonują żadnej pracy, ale nie oszukujmy się, mają również więcej możliwości i szans na odpoczynek. Z kolei cała reszta społeczeństwa, w tym dzieci i nastolatkowie, potrzebuje zbilansowanych posiłków, by normalnie i zdrowo żyć. Problemy ze zrzuceniem wagi powinny być konsultowane z lekarzami, bo najprawdopodobniej przyczyna otyłości kryje się w problemach ze zdrowiem. Żadne głodówki nie pomogą nam w zachowaniu idealnej sylwetki, a mogą jedynie zaszkodzić.

Więcej na temat zdrowego i skutecznego odchudzania przeczytasz tutaj: https://www.infokurier.pl/dlaczego-nie-mozesz-schudnac-na-to-zwroc-uwage/.