Problemy z cerą? To znak, że warto udać się do lekarza!

W dobie ogromnej popularności mediów społecznościowych ludzie narzucają sobie nierealne standardy piękna. W związku z tym praktycznie każda osoba przywiązuje dużą wagę do wyglądu swojej skóry. I o ile czasowe wypryski są rzeczą naturalną, o tyle większe problemy z cerą stają się źródłem kompleksów i potrafią utrudnić codzienne funkcjonowanie.

Problemy z cerą mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych

Co piąta kobieta w Polsce choruje na PCOS — chorobę hormonalną, której objawem jest między innymi problematyczna cera. W tym przypadku żadne kremy, maści i antybiotyki nie przyniosą efektu, ponieważ konieczne jest działanie od środka. Brzydka cera często jest również konsekwencją problemów z tarczycą. Analogicznie wystarczy rozwiązać problemy z tarczycą, a cera naprawi się sama. Bez drogich wizyt u dermatologa i maści przynoszących więcej szkody, niż pożytku.

Zły stan skóry twarzy może również świadczyć o złej diecie, przewlekłym stresie lub alergii na wybrany składnik kosmetyków. Warto mieć to na uwadze i szukać pomocy bezpośrednio u endokrynologa. Wskazówką do dalszych badań z pewnością będą zwykłe wyniki krwi.

Kosmetyczki ratują twarze kobiet i mężczyzn

Po długotrwałych problemach z cerą na skórze zostają trudne do usunięcia przebarwienia i blizny. Rzadko się o tym mówi, ale dostępność profesjonalnych zabiegów kosmetycznych znacznie się zwiększyła. Zabiegi z udziałem dermapenu, czy lasera są dużo tańsze niż dawniej. Do dyspozycji mamy również różnego rodzaju kwasy, które także potrafią być zbawieniem dla naznaczonej przebarwieniami skóry.

Jeśli więc zależy Ci na ładnej cerze, nie kupuj w ciemno drogich kosmetyków. Zdecydowanie lepiej udać się do dobrego salonu kosmetycznego i skonsultować metodę terapii. Kosmetolog dopasuje sposób działania do indywidualnych wymagań skóry i uwzględni także indywidualne możliwości finansowe. Takiej wizyty naprawdę nie trzeba się bać i wstydzić. Doświadczone kosmetyczki potrafią zdziałać cuda!