Sposoby na dekorowanie wielkanocnych pisanek

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, mimo że pogoda za oknem wciąż zdaje się być bożonarodzeniowa. Za chwilę przyjdzie czas na dekorowanie świątecznych stołów, a tak się składa, że pisanki są najbardziej znanym i lubianym elementem wielkanocnego stołu. Czy znacie skuteczne sposoby na fantazyjne dekorowanie pisanek wielkanocnych? Przygotowaliśmy dla Was kilka najciekawszych!

Cebula, szpinak i buraki — naturalne sposoby na farbowanie jajek

W sklepach dostępne są specjalne farbki do malowania jajek wielkanocnych, ale prawdziwą zabawę dają sposoby naturalne. Efekty są równie ciekawe, a samo farbowanie jest proste. Jajka wystarczy włożyć do osolonej wody z dodatkiem wybranego barwnika i octu, zagotować, a następnie zostawić na noc.

Najpopularniejsze jest farbowanie jajek w cebuli, ale ciekawszy efekt dadzą buraki i szpinak. Fajną opcją jest również farbowanie za pomocą czarnej lub zielonej herbaty.

Kiedy jajka zafarbują, należy wyjąć je z wody i poczekać, aż wyschną. Następnie można delikatnie wydrapać na ich powierzchni wzór. Osoby bez artystycznego zacięcia mogą zostawić pisanki tylko pofarbowane. W takiej formie też będą wyglądały pięknie!

Dlaczego naturalne sposoby na farbowanie jajek są lepsze?

Sztuczne barwniki mają żywsze kolory, które z pewnością spodobają się wszystkim dzieciom. Pamiętajmy jednak, że to, co sztuczne nie do końca jest dobre dla naszego zdrowia. Gotowane w barwnikach jajko wchłonie szkodliwe dodatki, a przecież nie o to chodzi w Wielkanocy, by się truć.

Naturalne barwniki nie zaszkodzą naszemu zdrowiu, a przy okazji stanowią świetne nawiązanie do starych tradycji. Wielkanoc jest pełna pięknej symboliki, z której warto wyciągnąć wnioski, by żyć lepiej i radośniej. Dlatego zachęcamy Was do dbania o własne zdrowie i samopoczucie. I chociaż Wielkanoc to krótkie święto, warto poświęcić ten czas na odpoczynek, zatrzymanie się i docenienie własnej codzienności.