Święta Bożego Narodzenia poza domem – gdzie warto pojechać?

Coraz więcej rodzin decyduje się na spędzenie świąt Bożego Narodzenia poza domem – nic dziwnego, jest to oszczędność czasu, ale i ucieczka od wielu nieprzyjemnych obowiązków domowych.

Gdzie warto udać się w grudniu, by przeżyć niezapomniany czas? Podpowiadamy.

Zagraniczne wakacje w środku zimy

Istnieje wiele kierunków na świecie, w które można się udać, by wyrwać się z zimnej i szarej grudniowej rzeczywistości. Doskonałe miejsca, w których w tym czasie temperatura utrzymuje się na wysokości minimum 20 stopni to Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Cypr oraz dalsze kierunki jak Meksyk czy Madagaskar.

Wczasy all inclusive w takim miejscu to doskonały relaks, reset i odpoczynek. Choć święta na drugim końcu świata wydają się kontrowersyjną decyzją, to coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, świętując na swój własny, oryginalny sposób.

Przeczytaj więcej o ciekawych kierunkach wycieczek w portalu https://zwiedz.pl/.

Tradycyjnie, choć z daleka od domu

Inną opcją jest wyjazd w kraju, np. do klimatycznych i pięknych miejsc o tej porze roku typu polskie Tatry. Można tam spędzić czas aktywnie – np. szusując na stoku, jeżdżąc na łyżwach czy po prostu spacerując wśród przyrody lub zrelaksować się w saunach, ruskiej bani, na kuligu lub tradycyjnym ognisku. Miasta typu Zakopane również są bardzo atrakcyjne w tym czasie – Bożonarodzeniowy pobyt może być więc również połączony z poznawaniem lokalnej tradycji, smaków i zwyczajów.

Warto zarezerwować pobyt w hotelu, który oferuje wigilię i dodatkowe atrakcje dla swoich gości podczas świątecznego pobytu. Jest to z pewnością ciekawa opcja i okazja do tego, by choć raz spędzić Boże Narodzenie inaczej – bez przygotowań i obowiązków, za to w pełnym relaksie i dobrym humorze.