Akupunktura, czy warto?

Współczesny świat przyniósł ze sobą wiele wygód, ale również wiele schorzeń, określanych mianem chorób cywilizacyjnych. Wykończeni stresem często zapominamy o tym, że zdrowie wymaga holistycznego podejścia, a nie antybiotyków i suplementów od czasu do czasu. Musimy o siebie dbać i takie są fakty. Akupunktura z kolei jest świetnym wsparciem dla organizmu i niesie pomoc przy wielu schorzeniach.

Tam, gdzie wszystko inne zawodzi

Akupunktura zdecydowanie nie jest zabiegiem, na który idzie się ot tak sobie. Nie miejcie więc nadziei, że pozwoli Wam zrezygnować z konwencjonalnych metod leczenia! Przed wykonaniem jakiegokolwiek nakłuwania za pomocą drobnych igieł, lekarz przeprowadza dokładny wywiad. Konieczne jest również dokładne określenie stanu zdrowia i jeśli trzeba, wykonanie określonych badań.

Przy akupunkturze nie można działać w ciemno. Każdy nakłuwany punkt dobrany indywidualnie do rodzaju schorzenia lub dolegliwości pacjenta. Z tego względu akupunktura jest rodzajem zabiegu, po który sięgają osoby zmęczone konwencjonalnym leczeniem nieprzynoszącym efektów. Zabieg ten zaskakuje swoją skutecznością tam, gdzie zawodzą leki, stymulując zdolność organizmu do samoregulacji.

Dla kogo akupunktura?

Za pomocą akupunktury niestety nie wyleczymy raka, ale możemy znaleźć pomoc w przypadku wielu innych schorzeń. Dotyczy to zwłaszcza chorób z uciążliwymi objawami, dlatego o akupunkturze mówi się zwykle w kontekście migreny czy nadciśnienia. To właśnie w tych przypadkach medycyna zwykle zawodzi.

Akupunktura będzie również wsparciem dla osób zmagających się z chorobami stawów i schorzeniami kręgosłupa. Zabiegi przyniosą w tym przypadku wyraźną ulgę. Podobnie jest także w dolegliwościach psychosomatycznych lub takich, które nie mają określonej wyraźniej przyczyny. Mówi się również, że akupunktura przynosi także ulgę w depresji.

Ważne jest, by z akupunktury korzystać w gabinetach, w których osoby wykonujące zabieg faktycznie mają uprawnienia w tym zakresie, a także posiadają odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Wbrew pozorom nie jest to czarna magia, a zabieg, którego skuteczność potwierdzono badaniami. W medycynie chińskiej akupunkturę wykorzystuje się od lat.