Dobierz kolory ubrań do swojego typu urody!

Coraz więcej mówi się o tym, że kolory dobrane do indywidualnej urody są w stanie podkreślić nasze piękno i sprawią, że zawsze będziemy czuli się ładnie i stylowo. Restrykcyjne podejście do kwestii kolorystyki oczywiście nie jest konieczne, chociaż wiele zainteresowanych modą osób całkowicie rezygnuje ze spontanicznego doboru ubrań, co ma wiele zalet. Dowiedz się, jaki masz typ urody i jakie kolory będą Ci służyć!

Panie typu wiosna i lato

Kobiety, które można przypisać do typu wiosna, najczęściej mają jasną cerę, blond włosy i niebieskie lub zielone oczy. Z tego typu urodą świetnie komponują się beże, brązy i szarości. Dobrze będzie wyglądał również kolor granatowy i écru. I tutaj wskazówka: jeśli nie lubisz jakiegoś koloru, a według analizy kolorystycznej pasuje on do Ciebie, nie trać pieniędzy na kupowanie ubrań w tym kolorze. Moda ma nam służyć, a nie nas ograniczać!

Podobnym typem urody do wiosny jest lato. Tutaj również mamy do czynienia z jasną karnacją, jasnymi oczami i włosami blond. Często ten typ urody ma również mysi odcień włosów. To kobiety o zdecydowanie zimnym typie urody, które będą dobrze prezentować się w subtelnych kolorach, między innymi jasnym różu, szarościach, czy bordo.

Kolory dla kobiet typu jesień i zima

Jesień jest typem urody, w którym przeważają odcienie złociste, na przykład złocisty rudy, czy blond. Panie w typie jesiennym mają najczęściej zielone oczy i piegowatą skórę. To ciepły typ urody, któremu pasuje wiele kolorów, między innymi wszystkie kolory ziemi. Takie osoby mogą eksperymentować z takimi kolorami jak beże, brązy, a także rozmaite odcienie czerwieni, czy fioletu. Ostatnim typem urody jest zima, która cechuje kobiety o ciemnych włosach, jasnej karnacji i ciemnych oczach. Tutaj także mamy szeroki wybór kolorów. Głównie ciemnych, takich jak czarny, granatowy, ciemnozielony czy bordo.

Najlepszą opcją analizy kolorów jest przymierzanie ubrań pod okiem doświadczonej osoby lub kogoś, kto ma naturalny zmysł do takich rzeczy. W ten sposób można stworzyć naprawdę wspaniałą i ponadczasową garderobę dla siebie.