Netflix szuka sposobu na osoby współdzielące jedno konto

Platforma filmowa Netflix bije rekordy popularności już stosunkowo długo. Firma zachwyciła widzów na całym świecie, nie tylko filmami, ale również możliwością oglądania filmów z jednego konta na kilku urządzeniach. Okazuje się, że ta wygodna możliwość nie jest wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem i Netflix planuje to zmienić.

Masowe współdzielenie kont

Najlepszy pakiet Netflixa to ten najdroższy, za 60 zł miesięcznie. W tej opcji mamy najlepszą jakość obrazu i możliwość oglądania treści dostępnych na platformie aż na 4 urządzeniach. Z kolei podstawowy pakiet kosztuje 29 zł miesięcznie i umożliwia oglądanie filmów w jakości SD tylko na jednym ekranie. Bardziej opłaca się więc (z punktu widzenia widza), złożyć na najdroższy abonament z 3 osobami. Wtedy każdy za najwyższą jakość i nieograniczony dostęp do filmów i seriali zapłaci 15 zł miesięcznie. To rozwiązanie jest idealne przeważnie tylko w praktyce. Umowę podpisuje bowiem 1 osoba, a znajomi nadgminnie zapominają zapłacić swojej części za dostęp. W takiej sytuacji wygrani są tylko ci, którzy wykorzystują zarówno platformę Netflix, jak i swoich znajomych.

Netflix chce utrudnić użytkownikom korzystanie z jednego konta

Netflixa nie stworzono w czynie społecznym i wiadomo, że właściciele platformy chcą zarabiać jak najwięcej. Nieustannie też inwestują w rozwój Netflixa i wydają mnóstwo pieniędzy na własne produkcje. Trudno więc dziwić się, że użytkownicy korzystający z jednego abonamentu nie są włodarzom Netflixa w smak. Trwają więc prace, by tę rzeczywistość zmienić. Warto wiedzieć, że współdzielenie konta z osobami spoza mieszkania jest łamaniem regulaminu serwisu. Netflix dodatkowo ostrzega użytkowników przed takimi praktykami i często prosi o kody weryfikacyjne. Na razie jednak nie wiadomo, jakie konsekwencje istotnie mogą dotknąć osób korzystających z platformy. W teorii może to być przede wszystkim blokada konta, ale w praktyce Netflix ma zbyt dużą konkurencję, by móc sobie pozwolić na zniechęcanie użytkowników.