Śmierdząca lodówka, jak przywrócić świeżość jej wnętrzu?

Zdarza się, że trzymane w lodówce jedzenie pozostawi trwały, nieprzyjemny zapach, któremu nie zaradzi zwykle czyszczenie. To bardzo uciążliwe, zwłaszcza że lodówkę otwiera się przecież kilka razy dziennie. Na szczęście są sposoby na pozbycie się uporczywych zapachów. Podpowiadamy, co warto zrobić.

Regularne czyszczenie lodówki — to Cię nie ominie

Lodówkę czyści się dość ciężko, a to za sprawą trzymanych w niej produktów. Chłodziarka ma również sporo zakamarków i załamań, w których gromadzi się brud, co dodatkowo komplikuje sprawę. Regularne czyszczenie lodówki, na przykład raz w tygodniu, ułatwia czyszczenie, bo brudu jest mniej. Warto to robić tuż przed większymi zakupami, kiedy wewnątrz lodówki są większe niż zwykle pustki. Do czyszczenia lodówki warto używać octu, bo to najzdrowsze rozwiązanie i świetny sposób na pozbycie się bakterii. Oprócz czyszczenia ważne jest także odpowiednie przechowywanie produktów. Żywność o intensywnym zapachu, między innymi cebulę, czy różnego rodzaju szynki i kiełbaski, warto trzymać w zamykanych pojemnikach. Nie musicie kupować tony pojemniczków, wystarczy wykorzystać słoiki, które z pewnością są w każdym domu.

Sposoby na uporczywy smrodek z lodówki

Istnieje kilka prostych i tanich sposobów na pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów z lodówki. Do najpopularniejszych należy soda oczyszczona, którą z pewnością macie w domach. Sporą ilość sody należy wsypać do miseczki i postawić w lodówce. Niech sobie tam posiedzi przez dobę i wchłonie zapachy. Podobne właściwości wykazuje kawa, która musi być jednak świeża. Zaparzone fusy nie są już tak skuteczne. Nie wiemy, jak Wam, ale nam jest szkoda dobrej kawy, którą zwyczajnie wolimy wypić. Zamiast tego można również użyć skórki pomarańczy lub cytryny. Jeśli wyciskasz cytrynę do herbaty, nie wyrzucaj resztek, a włóż je do lodówki, by zapewniły przyjemny aromat. Kolejną wspaniałą alternatywą są także goździki albo jabłka. Wystarczy wybrać metodę, która odpowiada nam najlepiej i gotowe!