Znana aplikacja sprzedażowa przenosi się na platformę międzynarodową

Vinted jest jedną z najpopularniejszych aplikacji sprzedażowych w Polsce. Nic w tym dziwnego, ponieważ umożliwia proste, wygodne i korzystne finansowo transakcje handlowo-zakupowe. Za kilka dni wszyscy polscy użytkownicy aplikacji będą musieli pogodzić się ze zmianami. Vinted przenosi się bowiem na nową platformę międzynarodową. W czerwcu serwis przestanie istnieć.

Zakupy międzynarodowe na Vinted

Zmiana platformy z polskiej na międzynarodową jest dla litewskiej firmy kolejnym krokiem rozwoju. Firma najwyraźniej chce odpowiedzieć na rosnące potrzeby kupowania ubrań z drugiej ręki z innych krajów. Dzięki zupełnie nowej wersji Vinted użytkownicy będą mogli kupować ubrania oraz przedmioty z Czech, Litwy i Słowacji. Zagraniczni użytkownicy również będą mogli kupować rzeczy od polskich użytkowników.

Bez wątpienia jest to ciekawa i dość korzystna zmiana. Obecny wybór przedmiotów na Vinted i tak jest duży, ale będzie jeszcze większy. Szerszy rynek to także lepsze możliwości sprzedażowe. Nie obędzie się jednak bez komplikacji związanej z likwidacją starej platformy. Proces rozpocznie się już za kilka dni, dlatego zadbajcie o domknięcie transakcji!

Zadbaj o swoje sprawy na Vinted

Według oficjalnych doniesień platforma Vinted ulegnie zlikwidowaniu 16 czerwca. To oznacza, że wcześniej na rynek wkroczy nowa aplikacja Vinted, którą pewnie trzeba będzie pobrać na telefon. Serwis oferuje użytkownikom przeniesienie konta ze starej aplikacji na nową. To nic trudnego. Wystarczy odpowiedzieć na zaproszenie, które pojawi się na prywatnej skrzynce mailowej między 16 a 20 maja.

Jak podaje właściciel serwisu, 16 maja nie będzie można już dokonywać transakcji w starej aplikacji. To czas na wypłacenie środków zgromadzonych na koncie i podjęcie decyzji o przeniesieniu konta. W przypadku odmowy zostanie ono usunięte. Osoby, które zgromadziły dotychczas grono obserwujących i szereg pozytywnych opinii za transakcje, powinny zadbać o przeniesienie profilu do nowej, ulepszonej aplikacji, by nie musieć budować sieci kontaktów od nowa.